8 zdravých nápojů kromě vody se kterými lze hubnout

Ne každý je fandou samotné vody. Voda vždy byla a bude nejlepší volbou při hubnutí a taky pokud jde o naše zdraví. Voda je život. Voda je základní živina a je součástí každé buňky v těle. Někdy ale stačí menší změna a máte výborný a zdravý nápoj.
Voda by stále měla být základem pitného režimu. Voda má na hubnutí velký vliv, o tom není pochyb, ale existuje několik dalších, zdravých a tělu prospěšných nápojů, které můžete při hubnutí pít a přidat je do jídelníčku. Některé z nich by jste měli pít s mírou, protože všeho moc škodí. Přesto mají prokazatelné zdravotní výhody a v malém množství dokážou hubnutí podpořit.

Čaj

Čaj je velice bohatý na EGCG, antioxidant katechin o kterém jsou vědci přesvědčeni, že je zodpovědný za většinu prospěšných vlastností, které se čaji přisuzují. Většina studií prováděných na zeleném čaji byla sice dělána vždy izolovaně od živého organismu („ve zkumavkách“) a některé na zvířatech, ale výsledky vypadají víc než slibně. Katechiny jsou mrchožrouty volných radikálů. Proto můžeme s celkem vysokou jistotou věřit tomu, že čaj je účinným bojovníkem proti kardiovaskulárním onemocněním a rakovině. Dokonce existuje zatím omezené množství studií, které prokazují, že čaj může snížit riziko mrtvice, kognitivní poruchy a osteoporózu.

Čaj

Mléko

Pro ty, co nemají odpor a alergie na mléčné výrobky a lakotózu, může být mléko zajímavý způsob jak dostat do těla větší množství vápníku , vitamínů a proteinu. Nicméně, mléčné výrobky podporují produkci inzulínu, takže pokud se pro mléko rozhodnete, je to nejlepší po tréninku. Pozitivní účinky mléka a mléčných výrobků na zlepšení kardiovaskulárního systému, a zmírnění diabetu typu 2, a některých typů rakoviny jsou už celkem dlouho známé. Teď se zase objevilo pár důkazů, o tom, že mléko zvyšuje riziko rakoviny prostaty. Pokud nemáte problém s mléčnými výrobky, můžete mléko v omezené míře zahrnout mezi nápoje.

Mléko

Kokosový olej na hubnutí

Kokosový olej je složený především z nasycených mastných kyselin, na rozdíl od ostatních panenských olejů. Na rozdíl od živočišných tuků však neobsahuje žádný cholesterol.

Metabolismus kokosového oleje je spíše podobný metabolismu cukrů než tuků. Kokosový olej se snadno vstřebává, neusazuje se v těle, spaluje se až na glukózu, která pro organismus představuje rychlý zdroj energie.

Na rozdíl od cukrů však spalování kokosového oleje probíhá postupně, dodává organismu energii a na několik hodin zažene pocity hladu. Díky přeměně na glukózu – jednoduchý cukr také konzumace kokosového oleje omezuje tzv. chutě na sladké.

Kokosový olej také upravuje kolísání hladiny krevního cukru, pomáhá tak předcházet problémům se štítnou žlázou. Právě štítná žláza se podílí na efektivním metabolismu a spalování tuků při hubnutí.

Kokosový olej na hubnutí

Hubněte pomocí tvarohu

Brambory s tvarohem, chleba s pořádnou vrstvou tvarohu nebo tvarohové buchty. Všechna tato jídla připravovaly naše babičky jako hlavní, tedy k obědu či k večeři. Říkáte si: byla „chudá“? Nenechte se zmást. Pokud k nim přidáte pořádnou porci zeleniny či ovoce, neuděláte výživovou chybu ani dnes. Naopak!

Je to díky jedinečné surovině – tvarohu, na který bychom měli všichni, mladí i věkem zkušenější, pět ódy. Respektive na něj ve svém zdravém jídelníčku nezapomínat. Proč? Důvodem je obsah bílkovin, vápníku a také jeho univerzální použití v kuchyni. Navíc s pomocí tvarohu můžete velmi úspěšně a především chutně bojovat s nadbytečnými kily.

„Tvaroh se vyznačuje vysokým podílem kvalitních bílkovin,“ potvrzuje dietoložka Karolína Hlavatá. Potřebujete-li zvýšit v jídelníčku jejich podíl, můžete si ho ve výživové pyramidě položit na stejnou příčku jako maso. „Ve tvrdém tvarohu je dokonce více bílkovin, než ve tvrdém mase,“ uvádí doktorka Karolína Hlavatá. Bílkoviny obsažené v tvarohu jsou lehce stravitelné a dodávají organismu vyvážené spektrum potřebných aminokyselin.

Hubněte pomocí tvarohu

Zázvorový čaj

Kousek zázvoru nakrájejte najemno, zalijte horkou vodou (ideálně 70°C) a nechejte louhovat 10 – 15 minut, poté zázvor vyjměte. Podle chuti přidejte citrón a med a čaj pijte teplý nebo vlažný. Pro zpestření můžete přidat i špetku skořice.

Zázvorový čaj

Snažíte se hubnout a nedaří se vám to? Nevzdávejte se při prvním neúspěchu. Hubnutí chce čas. Pokud zlepšíte své stravovací návyky, pokud budete mít trochu více pohybu, musí se to zákonitě časem projevit. U někoho stačí pár týdnů, u jiného to může trvat i půl roku nebo déle. Nebuďte zoufalí, pokud se vám během hubnutí začne váha zvyšovat. To může být i následek pravidelného cvičení. Část tuků se proměňuje na svaly. A svaly mají větší „hustotu“, při stejném objemu váží více než tuková tkáň. Spotřebují ale více energie. Nevzdávejte se a vytrvejte. Výsledky se určitě dostaví.

Popular Today
Dieta se zdravými koktejly
Read more
13 tipů, jak využít zbytky po kávě
Read more
Dieta se zdravými koktejly
Read more
Co dělat proti křečovým žilám
Read more
Co platí na křečové žíly?
Read more
Použití žvýkaček v medicíně - novou éru žvýkačky?
Read more
Co dělat proti křečovým žilám
Read more
Smoothie recepty na hubnutí
Read more

Never Miss A Post!