Top 5: Prostriedky, s ktorými spálite tuky a schudnete!

Ktoré nápoje by ste mali piť, ak chcete schudnúť? Prinášame vám päť tipov na zázračné drinky, s ktorými ľahšie porazíte kilá navyše!

Nejde len o pitný režim, pokiaľ sa snažíte schudnúť, nápoje by mali byť významnou súčasťou vášho stravovacieho režimu. My vám dnes poradíme, ktoré vám môžu napomôcť viac než iné.

1. Čerstvé šťavy

Jedným z najlepších pomocníkov pri chudnutí sú jednoznačne čerstvé zeleninové, ale aj ovocné šťavy. Dodajú vám potrebnú vlákninu, aj veľké množstvo vitamínu C, vďaka čomu sa vaše telo môže detoxikovať od nahromadených toxínov a pokiaľ zvolíte tie správne kombinácie, efektívne vám napomôžu pri spaľovaní tukov. Uprednostniť sa vám oplatí zelenú zeleninu, ale rovnako výborná je aj cvikla či mrkva v kombinácii s jablkom či citrónom.

Čerstvé šťavy

Náš tip: Pokiaľ ide o prírodné šťavy, určite by ste nemali zabudnúť ani na tú z kyslej kapusty!

2. Zelený čaj

Bolo preukázané, že zelený čaj pôsobí ako silný antioxidant, posilňuje metabolizmus a dokáže urýchliť chudnutie i spaľovanie tukov. Samozrejme ho treba piť bez rafinovaného cukru, ideálne s kvapkou citrónu a ak si sladké neviete odpustiť, doprajte si radšej malú lyžičku medu.

Zelený čaj

3. Panenský kokosový olej pre efektívne chudnutie

Vedci zistili, že panenský kokosový olej zvyšuje metabolizmus. Ľudia, ktorí konzumujú 2 lyžice kokosového oleja denne spálili viac kilojoulov ako tí, ktorí kokosový olej konzumujú menej alebo vôbec. Rýchly metabolizmus pomáha posilniť imunitný systém a udržať štíhlu líniu. Ak trpíte zlým trávením alebo nadúvaním, skúste pridať panenský kokosový olej do svojho jedálnička. Mastné kyseliny v kokosovom oleji potláčajú plesne a parazity, ktoré spôsobujú zažívacie ťažkosti a ďalšie tráviace problémy ako napríklad syndróm dráždivého čreva. Tuk v kokosovom oleji tiež pomáha pri vstrebávaní vitamínov, minerálov a aminokyselín.

Panenský kokosový olej pre efektívne chudnutie​

4. Tvaroh môj každodenný

Tvaroh je nepochybne výborná surovina aj pri diétach a snahe o zredukovanie telesného tuku. Sýtosť tvarohu ti dodá pocit plného žalúdka, pričom 250ka obsahuje len 163 kalórií. Celkom slušné, nie? Ďalej výskum, ktorý prebehol na Curtin University v Autrálii[3] ukázal, že ľudia, ktorí pravidelne konzumovali mliečne výrobky 5x denne schudli oveľa viac tuku a zbavili sa pivného brucha, narozdiel od tých, ktorí mliečne výrobky konzumovali len 3x denne. Navyše zvýšená konzumácia mliečnych bielkovín indikovala aj značnú redukciu tuku najmä u žien. Takže milé dámy, tvaroh je dobrý aj pre Vás, nie len pre bodybuilderov. Samozrejme, nečakaj, že keď budeš sedieť 24/7 doma na riti a tlačiť do seba tvaroh, že ti zázrakom zmizne tvoj tlstý pupok! Samozrejme, existujú aj štúdie, ktoré konzumáciu mliečnych produktov v diétach nedoporučujú. Nič to ale nezmení na fakte, že ťa tvaroh zasýti na dlhú dobu pri nízko kalorickom obsahu.

Tvaroh môj každodenný​

5. Mlieko a chudnutie

Mlieko na chudnutie áno, ale…… Mlieko má veľa živín a bielkovín a preto môžeme mlieko pri chudnutí doporučiť. Veď mlieko je základná potravina na ktorej väčšina z nás vyrastala. Takže bude mať niečo do seba, a pokiaľ neexistuje špeciálny dôvod pre vynechanie mlieka s Vášho jedálničku, tak “na zdravie”, resp. “na chudnutie”.

Mlieko a chudnutie​

Popular Today
Mária Maťová našla spôsob, ako schudnúť, a chce pomôcť aj ostatným
Read more
Ako čokoláda pomáha chudnúť?
Read more
SLADKOSTI, ČOKOLÁDA a CHUDNUTIE.
Read more
Ako schudnúť a čím vlastne začať ?
Read more
Zbaviť nikotínu v tele
Read more
Tipy ako zvýšiť veľkosť
Read more
Kŕčové žily. Ako ich liečiť?
Read more
Narodili ste sa v inom znamení, ako ste si doteraz mysleli
Read more

Never Miss A Post!