Použití žvýkaček v medicíně - novou éru žvýkačky?

Překvapivě, ale v tomto digitálním věku, většina informací, čerpáme na známém výrobku není z internetu nebo jiných on-line zdrojů, a od banální televizoru nebo jiného reklamy.Když se zeptáte průměrného člověka, který neváhal koupit tradiční žvýkačku, na jehož základě se provádí svůj výběr a jaké vlastnosti výrobku, které jsme slyšeli?Šance je, že se mu líbí zvláštní chuť, a o vlastnostech - s největší pravděpodobností, že je do jisté míry citovat reklamy (redukuje zubní kaz, pomáhá čistit zuby, osvěžuje dech, atd.).A není divu, dobře, kdo bude myslet a hledat informace o zdánlivě dobře známý produkt?nový vzhled

Podívejme se blíže na vlastnosti posedlé žvýkačka, a je srovnatelná s tím, co jsme věděli dříve.Tak, žvýkací guma - je:

1. Unikátní produkt - jeho jedinečnost spočívá v tom, že ve skutečnosti jíme, není samotný výrobek, ale pouze ty doplňky (dobré nebo není- nebudeme diskutovat), kterýobsahuje.Většina hmotnostní podíl žvýkací guma hmotnosti je asi 80% hmotnosti přípravku, a zbytek - to jsou doplňky, které k nám přicházejí v těle.

2. inovativní formou podání léčiva do těla 1924 žvýkaček se používá v lékařství jako dávkové formě pro orální podávání, a to jako forma, společně s tablety, prášky, sirupy, atd3. Prevence zubního kazu.Ale žvýkání bez cukru žvýkačky obsahující xylitol, podle vědci provádí na základě jejich klinických studií, efektivně zvyšuje dopad na úroveň pH v ústech, který zabraňuje vzniku zubního kazu, ale bohužel, neléčí to.

4. Dentální hygiena - při aktivním žvýkání slinit a, společně s mechanickým působením žvýkací gumy pomáhá čistit povrch zubů od zbytků potravy, ale neodstraní plak.

5. Boj proti zápach z úst (zápach z úst).Toto prohlášení se vztahuje pouze na gumu, které obsahují účinné složky.Aktivní látky (antiseptické nebo antimikrobiální činidla) ve funkční žvýkací gumy může snížit množství těkavých komponent obsahujících síru v ústní dutině a odstranění zápachu, jak je aromatický nebo aroma mohou maskovat pouze.

6. Vlastnosti - ale jen ty žvýkačky, které mají potřebné aktivní složky nebo léky zavedeny do produktu během výroby.

7. Variace chuti - tady, myslím, že nemluvíme hodně, takže, jak chuť žvýkačky, nebo spíše jeho variace, inzerovat všichni výrobci.

Většina z výše uvedených byla pořízena z prohlášení průzkumu «žvýkaček-fakta a fikce: přezkoumání gumového-žvýkání a orálního zdraví", připravené švýcarských vědců v Centru zubního lékařství, University of Zurich v roce 1999, a řada klinických studií apapíry publikované ve vědeckých časopisech na Západě.Jak a proč guma používá v medicíně?

Podle Američanů, se objevil první lékařské žvýkací guma v roce 1924 ve Spojených státech pod značkou Aspergum® a produkoval do roku 2006, tedy více než 80 let.

Jak bylo uvedeno výše, jedinečnou vlastnost žvýkačky v souvislosti s metodou léčby.Poskytuje sublingvální (lék dostává přímo do krve cévami nacházejících se v ústech) a způsob podávání léků z aktivních složek, a nosič (gumová báze) není požití.Tento způsob má několik výhod oproti konvenčním způsobem (orální) podávání látky v těle, kdy jsme požití tablety nebo přípravek, a to:

 • s vysokou biologickou dostupností.Při použití této metody užití léčiva nebo účinné látky, při styku s enzymy v slinách přímo vstupuje do krevního řečiště.A v konvenční (orální), přijímající se dostanou do krevního oběhu prostřednictvím gastrointestinálního traktu (GI) a jater, kde část podávání léčiv nedosáhne do krevního řečiště.
 • Rychlost nástupem účinku léků a účinných látek, které jsou mnohem vyšší, v této formě podání, ve srovnání s konvenčními tablet, kapslí a sirupů.Přibližně 3-5 minuty ve formě žvýkací srovnání s 20 až 30 minut v konvenční tablety.
 • Formulace (gumová báze) vstupuje do těla, jako je tomu v případě tradičních forem, a proto méně zatížení žaludku a jater.
 • V této formě příjmu nevyžaduje polykání, což je důležité pro pacienty, kteří trpí dysfagií (polykání poruchy), který se vyskytuje ve všech věkových skupinách (například poruchy zaznamenané na více než 30% populace USA).
 • Doufám, že chápete, že spolu s výhodami takové formě, a existují určité nedostatky, které vážně ztěžují široké využití lékařské žvýkačky, a to bylo v přímém vztahu k existujícím tradiční (protlačovacího) výrobní technologie.

  New Era žvýkačky - nové technologie, nové příležitosti?

  Vědět o jedinečných vlastnostech žvýkačky, vědci a lékaři nemají stát na místě, a protože 40. letech minulého století, různé studie provedené v tomto směru.  Celkem byly provedeny a zveřejněny v oficiálním literatuře (lékařské nebo vědecké časopisy), více než 200 lékařských a technologického výzkumu, které lze zhruba rozdělit do následujících oblastí:

  1. Studium na použití žvýkačky k prevenci, léčbě různých zubních onemocnění a infekceústní dutina.

  2. Výzkum na použití žvýkací gumy ve formě lékové formy pro podávání do těla vodě omezeně rozpustných léčiv.

  3. Výzkum různé funkce, jako například zvýšené pozornosti, zmírnit únavu, ústní hygieny a zuby, proti cestovní nevolnosti a nevolnost, snížená chuť k jídlu, zvýšená odolnost zavedením antiseptik a probiotik, atd

  Typicky, první studie byly provedeny v USA a západní Evropě, pak se k němu na počátku 90-tých let minulého století, Japonsko je aktivně zapojen.V naší zemi, tyto studie nebyly provedeny, stejně jako v Sovětském svazu a potom v Rusku, tam byl ještě žádná výrobní zařízení pro výrobu surovin (gumové báze).Výrobní závody pro výrobu (tradiční způsob výroby) guma se objevily poměrně nedávno, ale jsou používány jako základ (žvýkání hromadné) dovážených surovin.  To znamená, že Rusko je stále pokračuje "montáž smlouvy" tradičních technologických produktů z dovezených dílů (surovin), a to se týká nejen hlavních lídrů trhu Dirol nebo oběžné dráze a malé továrny.

  nová etapa používání žvýkaček jako lékové formy, začal poměrně nedávno, po vývoji technologie "lisování za studena", která odstraní většinu omezení a plně využít jedinečných vlastností žvýkaček pro jeho použití v medicíně.

  Popular Today
  Omlazení obličeje doma po 40 letech , 50 let bez laserovým zákrokům , lžíce , body, mastí a bylinek
  Read more
  Mission: hubnutí
  Read more
  10 důvodů, proč začít ráno šálkem kávy
  Read more
  Smoothie recepty na hubnutí
  Read more
  Díky těmto drinkům zhubnete!
  Read more
  Marie Kazdová našla cestu ke snížení váhy a chce pomoci ostatním
  Read more
  Dieta se zdravými koktejly
  Read more
  Jak udělat nos menší vizuálně s make-up
  Read more

  Never Miss A Post!