Nejchutnější nápoje pro hubnutí


Co pít během diety? Jaké nápoje jsou nejvhodnější na rychlé snižování váhy? Podívejte se na několik tipů, co pít, abyste rychle zhubnuli. Co pít během diety? Jaké nápoje jsou nejvhodnější na rychlé snižování váhy? Podívejte se na několik tipů, co pít, abyste rychle zhubnuli.

Při snaze zhubnout o pár kilo, není důležité jenom to, jestli a jak často chodíte cvičit, nebo to, jak vypadá váš jídelníček. Důležité je, mimo jiné, i co pijete. Dodržování kvalitního pitného režimu by mělo být součástí zdravé životosprávy. V následujícím textu vám poradíme několik dietních nápojů, které si můžete snadno připravit i doma, a které vám pomohou při vaší snaze o hubnutí.Jak správně hubnout: Nezapomínejte na pitný režim

Kolem správného pitného režimu panuje řada mýtů. Mnoho odborníků přes diety a hubnutí doporučuje pít každý den alespoň 2 – 2,5 litru vody. To je ale trochu přehnané. Na jednu stranu je to pravda, lidské tělo potřebuje pro správné fungování všech procesů doplňovat pravidelně tekutiny. Objem 2 – 2,5 litru odpovídá průměrnému zdravému jedinci. Není to ale tak, že veškeré tekutiny je nutné získat pouze formou pití vody.

Lidské tělo si umí poměrně hodně tekutin získat i z jiných zdrojů. Především z potravy. Nesmíme zapomínat, že většina toho, co zkonzumujeme, obsahuje více – či méně vody. Především u ovoce a zeleniny představuje podíl vody v potravě i více než 50 – 80% celkového objemu. Minimálně část z oněch zmiňovaných 2,5 litru si tak naše tělo vezme z běžné potravy.Jak správně hubnout: Hubněte raději pomaleji, než rychle

Mnoho lidí se snaží zhubnout co nejrychleji. Intenzivně cvičí, dodržují pečlivě nějakou dietu. I když mají šanci, že poměrně rychle zhubnou, je zde naopak poměrně velké riziko, že dosažený úbytek váhy nebude mít trvalý charakter.

Naopak ti, kteří tolik nespěchají, a dodržují doporučenou rychlost hubnutí, která by neměla být více než cca 1kg za týden, mají mnohem vyšší pravděpodobnost, že shozená kila opět nenaberou zpět. Základem pro úspěšné hubnutí je pak kontrola množství přijatých kalorií. A vhodně zvolené dietní nápoje vám s tím mohou podstatně pomoci.

Z toho důvodu je nejlepším nápojem voda – stolní voda, neslazené minerální vody. Případně pak ovocné nebo zeleninové šťávy (čerstvé, bez přidaných konzervantů a cukru). Vhodný je například i zelený nebo bílý čaj. V následujících odstavcích najdete několik tipů na dietní nápoje, kterými si můžete doplnit svůj jídelníček.

Dietní nápoje: Citrónová voda

Citrusy jako citróny, limetky, nebo grepy jsou velmi dobré na hubnutí. Citrusy obecně napomáhají efektivnějšímu metabolismu tuků. Viz například taková citrónová nebo grepová dieta.

Obecně platí, že lidé, kteří mají dostatek vitamínu C, během cvičení spalují až o 30% více tuků, než ti, kteří mají nedostatečný příjem tohoto vitamínu. Šťáva z běžně velkého citrónu pak obsahuje asi 40% doporučené denní dávky vitamínu C a současně pouze 15 kalorií a jen 5 gramů sacharidů. Takže si můžete vymačkat citrón do džbánu pramenité vody a získaný nápoj pít místo sladkých nápojů. Nejenomže omezíte množství přijatých kalorií, ale současně i zvýšíte efektivitu spalování tuků.Dietní nápoje: Ovocné a zeleninové koktejly

Řada výzkumů dokládá, že pro hubnutí je důležitý podíl vlákniny v potravě. Vláknina napomáhá zvýšit pocit sytosti, snižuje vstřebávání sacharidů a napomáhá lepšímu trávení. Ideální množství vlákniny je cca 20 – 35 gramů denně. Velmi dobrým zdrojem vlákniny je pak především ovoce a zelenina.

Pokud si chcete připravit chutný a dietní nápoj, můžete rozmixovat ovoce, které je bohaté na vlákninu. Sem patří například banány, jablka, hrušky, broskve nebo různé bobulové ovoce. Stejně tak je možné chutný koktejl připravit i z různých druhů zeleniny – třeba kapusta, špenát nebo i další druhy zeleniny s dostatečně vysokým podílem vlákniny.

Pokud si takový nápoj dopřejete k jídlu, uvidíte, že sníte menší porci, než kdybyste si k jídlu dali nějaký sladký nebo třeba pivo.Dietní nápoje: Bylinkové čaje

Velmi vhodný nápoj při hubnutí je třeba zelený ne o i bílý čaj. Kromě nich si ale můžete připravit i další bylinkové čaje. Mnoho rostlin má velmi výrazné hubnoucí účinky. Patří sem třeba ženšen, bazalka, lékořice, chmel, meduňka, fenykl, anýz, máta, heřmánek a celá řada dalších. Tyto bylinky na lidské tělo fungují s různým účinkem. Některé napomáhají ke snížení stresu (stres je obecně jednou z velkých příčin pro nabírání kilogramů), jiné pak pomáhají stabilizovat metabolismus glukózy. Další pak stimulují zažívací trakt a zlepšují trávení.

"Sassy water"

2 litry vody

1 čajová lžička čerstvě nastrouhaného zázvoru

1 oloupaná okurka, nakrájená na tenká kolečka

1 omytý citron, nakrájený na kolečka

1 lžička kakaa

hrst mátových lístků

Postup:

Drink připravujte vždy večer. Vodu nalijte do dostatečně velké nádoby a přidejte všechny ingredience. Důkladně zamíchejte a vložte přes noc do ledničky. Ráno vodu sceďte a nalijte si skleničku. Celé dva litry byste měli za celý den vypít.

Popular Today
CHCETE BÝT ŠTÍHLÁ? TOHLE NEPIJTE!
Read more
Smoothie recepty na hubnutí
Read more
Co platí na křečové žíly?
Read more
Marie Kazdová našla cestu ke snížení váhy a chce pomoci ostatním
Read more
Goji a diet
Read more
10 důvodů, proč začít ráno šálkem kávy
Read more
Super hubnutí nápoje
Read more
Marie Kazdová našla cestu ke snížení váhy a chce pomoci ostatním
Read more

Never Miss A Post!