Přírodní péče o vlasy a přírodní barvení vlasů

Vlasy jsou, jak se někdy říká, „koruna krásy" každé ženy, ale i muže. Vlasy, jejich barva a úprava jsou důležitou součástí našeho vzhledu, a je tedy dobré o ně vhodně a citlivě pečovat. Základní složkou vlasů je keratin, který je tvořen aminokyselinami. Část těchto látek si tělo produkuje samo, ale část mu můžeme dodávat my sami správnou výživou. Lidé, kteří dbají na vyváženou stravu, obvykle nemají s porostem hlavy a jeho vzhledem i zdravím problémy.Pokud chcete podpořit zdraví a růst Vašich vlasů, zařaďte jídelníčku bílkoviny. Ty obsahují například ovesné vločky, pšeničný klíček, otruby. Ochranu vlasů lze podpořit omega 3 a omega 6 kyselinami ve stravě. Ty musíme svému organismu také průběžně a pravidelně dodávat. Pokud Vás trápí vypadávání vlasů, pak je možné, že máte potíže s nedostatkem cínu. Větší jeho množství je obsaženo v mořských rybách, kuřecích játrech nebo i v krůtím mase. Potíže s vypadáváním vlasů však mohou být způsobeny i nedostatkem vitamínu A. Ten můžeme dodat našemu organismu konzumací vajíček, mléka, mrkve, papriky, ale i másla.

Řidší nebo tenké, lámavé vlasy bývají způsobeny nedostatkem železa ve stravě. Nejlepšími zdroji železa bývají játra, špenát, brokolice, hrách a hovězí maso. Vlasy můžeme také výtečně podpořit dodáním křemíku. Ten je obsažen v jáhlech nebo ovesných vločkách. Měď, která rovněž posiluje kvalitu a krásu vlasů, je obsažena v plodech kiwi, luštěninách, avokádu nebo i v mořských plodech. Dobře pro svůj organismus i krásu vlasů určitě uděláte, pokud obohatíte svůj jídelníček o slunečnicová semínka, ořechy, klíčky.Přírodní barvení vlasů

Většina lidí, kteří si barví vlasy, ať už pro oživení své přirozené barvy vlasů nebo z důvodu, že chtějí s barvou svých vlasů trochu experimentovat, volí barvu na vlasy z drogerie. Tyto chemické barvy však vlasy zatěžují, zdravější alternativou je přírodní barvení vlasů.Historie barvení vlasů

Barvení vlasů není vynálezem moderní doby, ale má své kořeny již v dávné minulosti. Ženy se vždy chtěly líbit, a to již v dobách starověku. Historie barvení vlasů dosahuje až do doby Antiky, starého Řecka a Říma a starého Egypta. K barvení vlasů se užívala Henna, která nejen pomáhala krýt šediny, ale sloužila i k dosažení požadovaného tmavého odstínu vlasů. Krom samotných vlasů se barvily i příčesky. Kromě již zmíněné Henny se používalo i Indigo – čerň s modravým nádechem. V Antice bylo v módě barvit si vlasy na světlo, blond barva byla totiž považována za barvu andělů. Římanky, jejichž přirozená barva vlasů bývala především tmavá, si dokonce vyráběly příčesy a paruky z vlasů svých germánských otrokyň.

První syntetickou barvu na vlasy vytvořil v roce 1907 Eugen Schueller, zakladatel firmy L'Oreal. První tyto barvy na vlasy využívaly působení peroxidu vodíku a amoniaku a staly se na dlouhou dobu hitem. V posledních letech je však stále více trendem návrat k přírodním postupům.Dodejte svým vlasům lesk přírodní cestou

Pokud Vaše vlasy nejsou dostatečně lesklé, pak vyzkoušejte následující přírodní recept pro obnovu jejich lesku a krásy. Použijte 800 ml vody, 15 ml octa a povařte s heřmánkem nebo kopřivou. Odvarem opláchněte vlasy, které pak budou nejen lesklé, ale následující odvar jim navíc dodá látky, které podpoří jejich celkovou regeneraci a růst. Lesk svým vlasům dodáte také užíváním selenu.


Jak na mastné vlasy přírodní cestou

Máte-li potíže s tím, že se Vám nadměrně mastí vlasy a nevíte si rady s řešením, pak zkuste použít cibuli. Na noc si vlasy potřete cibulovou šťávou, zabalte do ručníku a fólie a ráno si pak vlasy pečlivě umyjte.

Vlasům, které se mastí, prospívají různé léčivé oplachy. Zkuste třeba mátový. Vytvoříte si ho tak, že hrst máty zalejete v uzavíratelné sklenici nebo láhvi litrem jablečného octa. Sklenici zavíčkujete a odložíte na čtrnáct dní na nějaké teplejší místo. Poté, co tato doba uplyne, tekutinu přecedíte přes pláténko. Mátu pak používáme po každém umytí vlasů. Dávkování: čtyři lžíce na jeden litr vody.

Na oplachování vlasů pro udržení jejich krásy je skvělé i pivo. Jeden a půl skleničky chmelového moku promícháme se 3/4 sklenky jablečného octa a vše pořádně promícháme. Celým množstvím vlasy pořádně prolijeme a necháme je vyschnout přirozeně bez použití fénu. Vůně chmele a kvasnic je možné cítit pouze na začátku po použití odvaru, během několika minut vymizí.

Netradiční, ale rovněž skvělý, je oplach na vlasy z medu. Překvapivě vlasy neslepí, ale naopak pomůže s tvarováním krásného účesu. Malou lžičku medu dokonale rozmíchejte ve sklenici vody a po umytí vlasů čistou vodou ještě opláchněte.

Popular Today
Co dělat proti křečovým žilám
Read more
Marie Kazdová našla cestu ke snížení váhy a chce pomoci ostatním
Read more
Marie Vimmerová našla způsob, jak zhubnout a chce pomoci i ostatním
Read more
10 METOD, KTERÉ OMLADÍ PLEŤ
Read more
Super hubnutí nápoje
Read more
Legendy a pověsti o kávě
Read more
Přírodní zvýšit
Read more
Co platí na křečové žíly?
Read more

Never Miss A Post!