Káva při hubnutí škodí nebo pomáhá?

Kávu zná každý, přesto se v souvislosti s hubnutím objevuje spousta bludů, různých názorů, zkušeností a otázek.Pomůže Vám tedy vůbec káva při hubnutí nebo spíše hubnutí zastaví?

Můžete být v klidu. Káva Vám při hubnutí může pomoci, ale je nutno vědět, kdy ji pít, s čím a na co si dát pozor. Stejně jako při celém hubnutí.

Pojďme se tedy podívat na to, kdy kávu pít a jak může hubnutí podpořit…

Nový způsob, jak se zbavit nadváhy! Každý den k snídani ...

Káva zrychluje metabolismus, tedy celkově podporuje hubnutí

Kávu je možné využít jako „spalovač tuku“. Neexistuje žádná látka, která by přímo přišla k tuku a doslova ho spálila, tedy jakýkoliv název „spalovač“ je spíše zavádějící. Tuky se totiž spalují pouze svalovou aktivitou a můžeme jen mluvit o látkách, které toto podpoří.

Největší výhodou kávy je, že aktivuje tělo, podporuje duševní stav a celkovou fyzickou aktivitu. Proto je vhodné si dát kávu před fyzickou aktivitou.

Nový způsob, jak se zbavit nadváhy! Každý den k snídani ...

Znáte ten stav, kdy si dáte kávu a za chvíli se Vám chce spát? Proč?

Je to tím, že účinky kávy se aktivují zejména fyzickou aktivitou nebo napětím. To je docela zvláštní, ale lehce si to ověříte sami. Když si dáte kávu a sednete si k televizi, možná někdy i usnete.

Naopak, když si dáte kávu a potom jdete na procházku nebo cvičit, tak se výrazně aktivuje celé fungování těla a cítíte se svěží a vyvinete i více aktivity. A dokonce to působí i tak, že když se po kávě rozčílíte, tak opět budete aktivnější:-) Je to způsobeno zvýšením krevního tlaku, který není sice dlouhodobý, ale ve spojením s fyzickou aktivitou se její účinek zvyšuje.

Nový způsob, jak se zbavit nadváhy! Každý den k snídani ...

Dát si kávu s mlékem a cukrem nebo bez?

Nejhorší ve spojitosti s kávou je, že si ji většina lidí sladí a přidává smetanu. Kdysi jsem si nedokázal představit vypít kávu bez cukru a smetany. Dnes mi vystačí káva bez cukru a jen s kapkou mléka. Vše se dá odnaučit. Pokud chcete zhubnout, neměli byste kávu sladit. Zvyšuje to její energetickou hodnotu. A samozřejmě cukr může veškerou snahu překazit.

Naopak káva bez cukru a bez smetany žádné problémy nepřináší a pomáhá při hubnutí.

Nový způsob, jak se zbavit nadváhy! Každý den k snídani ...

Káva a krevní tlak

Káva zvyšuje krevní tlak. To je známá pravda. Ovšem to zvýšení není často nijak extrémní. Je ve Vašem zájmu snížit opravdu váhu a začít hubnout, protože zhubnutí bude znamenat i snížení tlaku. Já jsem měl vysoký tlak. 145/92. To na můj věk není moc dobrá hodnota. Nyní mám tlak 115/74 – tedy ideální hodnota. I větší množství kávy denně mi tlak nijak nevychýlí. Tedy když zhubnete, můžete si kávy dopřávat i více a nemusíte se bát každého šálku jako s kg navíc.

Pokud máte nadváhu, vyplatí se tlak hlídat a vařit si slabší kávu.

Nový způsob, jak se zbavit nadváhy! Každý den k snídani ...

Popular Today
10 METOD, KTERÉ OMLADÍ PLEŤ
Read more
Jak udělat nos menší vizuálně s make-up
Read more
Přírodní zvýšit
Read more
Co platí na křečové žíly?
Read more
CHCETE BÝT ŠTÍHLÁ? TOHLE NEPIJTE!
Read more
10 tipů jak zhubnout stehna a zadek
Read more
Omlazení obličeje doma po 40 letech , 50 let bez laserovým zákrokům , lžíce , body, mastí a bylinek
Read more
Med a zdraví – sladidlo i jako prostředek k léčení
Read more

Never Miss A Post!